Vizážistika Tisk Email

Říká se, že neexistují nepěkné ženy, jsou jen takové, které se neumí upravit. Někdy stačí málo, aby se z Popelky stala princezna.

Na každé ženě je něco hezkého a zajímavého. Musí však znát sama sebe, vědět, co jí sluší, nejen co je módní. I při celodenním shonu by si měla každá žena udělat chvilku pro sebe a věnovat se péči o své zdraví a vzhled.

Líčení však není jen o barvičkách, ale i o tom, jak s jejich pomocí zdůraznit své přednosti, to co je na ni krásné a půvabné a naopak zlepšit, zakrýt a změnit nedostatky, tak aby bylo v souladu a harmonii, bylo vkusné a nepůsobilo těžkopádně..

Make - up není maska a není jen záležitostí módy. Je to umění objevit přednosti svoji tváře a vyzdvihnout svou individualitu.

Lidé se malovali odnepaměti. Symbolika barev není samoúčelná. Určitě jste slyšeli o dávnověkých rituálních maskách, které jsou dnes v různých muzeích. Lidé je používali jako náhradní tváře a každá měla svoje poslání - určité barvy měly zahnat zlé duchy a podobně.

Tvář si malovali také muži, když šli do boje. Barvami změněnou tváří chtěli nahnat strach nepříteli.

Pochopitelně, líčidla na tváři dnes mohou nejen "zahnat" nepřítele, ale dokáží i přilákat toho, na kom nám záleží. Jsou schopné zpříjemnit naši tvář, nabídnout zkrášlený obraz lidem, se kterými se setkáváme.

Biologové a psychologové říkají, že krása jsou "rysy člověka, které signalizují zdraví a plodnost". Současní estéti tvrdí, že žena je krásná, když je zdravá a upravená.

Když žena vstoupí do místnosti, má učinit dojem silou osobnosti a nikoli krásnou maskou.

Kontakt: Zina Marie Felcman

603 539 730